Načítám Akce

« All Events

  • akce již proběhla.

Divadlo V.A.D.: Charmsovy pašije

6. dubna : 19:00 - 20:00

- 100Kč

Životopisná koláž o Daniilu Charmsovi a jeho době.

Zahraje ruský kroužek při V.A.D.

Kdo to byl Daniil Charms?

Daniil Juvačev – Charms byl ruský meziválečný spisovatel, psal zejména krátké absurdní texty, za které byl stalinistickým režimem zakazován a perzekvován. Tento kultovní autor se čte většinou v patnácti a je populární zejména ve studentském divadle. To poukazuje na mladého ducha souboru. Ruský kroužek však nestaví jen na provařené Charmsovské klasice. Dramatizace známých absurdních textů a krátké divadelní črty se v této inscenaci prolínají s vyprávěním Charmsovy druhé ženy Mariny Maličové tak, jak ho publikovala v knize Můj manžel Daniil Charms.

Co je to Ruský kroužek?

Ruský kroužek je další z řady několika různých uskupení, které vznikají pro jednotlivé divadelní projekty na pomezí V.A.D. a okolního kladenského světa. Herci pochází jak z mateřského souboru, tak z místního hospodsko-filosofického podhoubí. Jedná se o alternativu k hlavní (a očekávané) dramaturgii divadla V.A.D. Stejně jako u předchozích projektů této sekce (L. Klíma – Jak bude po smrti, H. Kuhl – Harila) je kladen důraz na těsnou vazbu s divákem a úspornost (lenost?) v divadelních prostředcích. Minimální jsou i nároky scénografické – doposud vždy stačil stůl a pár židlí. Proto také lze zkoušet v hospodě za provozu a za vítané i nevítané asistence ostatních návštěvníků různé míry střízlivosti.

Budu inscenaci rozumět?

Ne, ale to není hlavním cílem. Inscenace je vytvořená jako koláž a jejím posláním je informovat prostřednictvím pocitů. Vnímavý divák si ale plnohodnotný informační zážitek odnese.

https://www.divadlo-vad.cz/cz/5-charmsovy-pasije.html

Podrobnosti

Datum:
6. dubna
Čas:
19:00 - 20:00
Cena:
100Kč
Rubrika Akce:

Místo konání

Vinotéka Sýpka
Kladenská 332
Buštěhrad, 27343 Česká republika

Pořadatel

Divadlo KIX

Podrobnosti

Datum:
6. dubna
Čas:
19:00 - 20:00
Cena:
100Kč
Rubrika Akce:

Místo konání

Vinotéka Sýpka
Kladenská 332
Buštěhrad, 27343 Česká republika

Pořadatel

Divadlo KIX