Divadelní pentadram

Divadlo KIX se nedávno stalo spoluzakladatelem a zároveň i členem volného sdružení spřátelených amatérských divadelních spolků s pracovním názvem Divadelní pentagram. Jak název napovídá, do projektu je zapojeno celkem 5 souborů, vedle buštěhradského KiXu další čtyři uskupení nadšených partyzánů amatérského divadla z Kladna: “Hotel 0”, “Jana od Milána”, “Dem na entou” a “Divadlo NadRáno”.

V této skladbě Vám nabídneme uzavřený cyklus představení jednotlivých formací na třech místech – Restaurant U Bečvářů, Žižkova 218, Buštěhrad; Pohostinství u Seckých, Dělnická 162, Kladno – Kročehlavy; Psychedelické pohostinství Pod Vobrazem, Čs. Armády čp. 1945, Kladno. Představení se budou konat vždy první středu v měsíci a budou anoncována prostřednictvím plakátků, na webu Divadla KiX či výše zmíněných restaurací. Podobně budete seznámeni i s časovými podrobnostmi.
Nejen divadelní fanoušky bychom rádi upozornili, že tento experiment je v počátku svého vývoje. Přestože se představení kladenských souborů zřejmě budou poněkud odlišovat od dosavadní produkce našeho spolku, doufáme, že se touto aktivitou zajímavě rozšíří obzor v oblastní amatérské tvorbě a pro kixmany samotné to bude významná příležitost k inspiraci.

Postupně Vám představíme hostující soubory a představení, na která se v nejbližší době můžete těšit. Jako první na naší domovské scéně Restaurace U Bečvářů vystoupí již 2.11.2016 divadlo Hotel 0 s představením Ruský kabaret.

Divadelní pentadram:

Hotel 0

0 je fragmentem vesmíru a horizontem prázdnoty. Číslo je kruh propojen spirálou času a fraktální linií osudu jeho obyvatel. Horizontem jejich života je práh pokoje, dveře zas klíčem k jedinečné prázdnotě. Hotel 0 obývají bizarní postavy ze surové reality.

Každou návštěvou Hotelu 0 poodhalíte část jeho existenčního kontinua.

Vítejte do snu…

Divadlo NadRáno

Divadlo NadRáno vzniklo za podivuhodných okolností… Nad ránem, když jsme byli nadráni, vydraly se z našich hlav myšlenky na dravé divadlo. Prodrali jsme se tedy několika kvalitními soubory, abychom nasbírali potřebné hardcore zkušenosti a nakonec, vydráni koncem roku 2016, vznikli.

Jana od Milána

Následující představení divadelního pentagonu