Postižení

autor: Gur Koren

premiéra: 19.4.2022

délka představení: 2 hodiny včetně  přestávka

Komedie s tragickými prvky plná zvláštně postižených lidí

autor: René Levínský

premiéra: 22.11.2019

délka představení: 2 hodiny + přestávka

Je eucharistie vždy protipólem exaktní vědy? Je Mefistofeles kladná nebo záporná bytost? Aby bylo dobré víno, musí správně zkvasit. Týká se to i rozmnožování živočichů? Možná se ledacos z toho dozvíte na nejnovější KiXcenaci divadelní hry od Reného Levínského, která jistě pobaví zvědavého i alternativního diváka. Zkuste, zač je toho intelektuální loket!

Sex na vlnách

autor: Norm Foster

překlad: Martin Fahrner

premiéra: 23.11.2018

délka představení: 2 hodiny + přestávka

V nočním městě se dá zabloudit docela snadno. Také v osobních vztazích může vzniknout dost nepřehledný labyrint. A ve škále východisek je pak odvážné rozhodnutí, vyznání, přiznání, odpuštění nebo smíření. Všichni máme naději najít cestu.

Mrzák inishmaanský

autor: Martin McDonagh

překlad: Ondřej Pilný

premiéra: 17.11.2017

délka představení: 2 hodiny 30 minut + přestávka

Osiřelý chlapec uvězněný v osamělém světě svého pokrouceného těla, toužící po troše uznání a lásky, se rozhodne využít nenadálé možnosti osvobodit se. Konečně se vymanit z ustaraného dozoru tet Eileen a Kate, neposlouchat už nudné noviny světáka Johny Pateena Mika, nešourat se už víckrát k doktorovi McSharrymu, přestat zbytečně koukat na krávy nebo opustit vytouženou dívku, to Billy dokáže s překvapivě bezohlednou cílevědomostí. Je to odsouzeníhodné, nebo pochopitelné? Vždyť všichni kolem žijí stejně tak neradi uzavření do svých skořápek. To proto si také všichni vymýšlejí a přehánějí, překrucují každodenní drsnou realitu a občas zatajují pravdu. I sami sobě.

ppzds-nazev2-web

autor: Antonín Procházka

premiéra: 17.11.2016

délka představení: 2 hodiny + přestávka

Lze nějak bezpečně sloučit Čajkovského Italské capriccio s octanem hlinitým a k tomu přimíchat mafii, kaviár a sněhuláka? Určitě by to raději nezkoušel ani proslulý Magistr Kelly. V tomto pořádně zamíchaném lektvaru i dalších překvapivých ingrediencí probublává poněkud tragikomický návrat bílého koně Edy z výkonu trestu zpátky do normálního života. Je zřejmé, že to nebude žádná Procházka. Však, co je normální, a co ne, na to si odpovídá vždycky každý sám. Někdy možná hodnoty tají jak sněhuláci v březnu, ale názor, že kdo krade, ten nelže, je pevný jako skála.

Někdo zvoní

autor: Marc Camolettii

překlad: Jaromír Němeček

premiéra: 1.4.2016

délka představení: 1 hodina 45 minut + přestávka

Vyhaslá kabaretní hvězda, její služebná a dvě umělkyně v podnájmu. Každá z nich hledá tu správnou osobu. Čtyři různé inzeráty, jejichž společný jmenovatel redukovaný do pouhých tří písmen P.N.S. rozehrává sérii komických qui pro quo. Najde každá to, co hledá?

Mátový nebo citrón

autor: Patrick Haudecoeur & Danielle Navarro-Haudecoeur

překlad: Jaromír Němeček

premiéra: 18.4.2015

délka představení: 1 hodina 50 minut + přestávka

Rozverná komedie z prostředí aristokratické společnosti 20. století plná překvapení, nečekaných zvratů, komických situací a gagů. Mladý milovník se vetře do přízně vdané dámy s nekalými úmysly. Komorník tuší, že není tím, za koho se vydává. Ale i on to možná jen hraje. A nehrajou si nakonec všichni na někoho jiného?

Měsíční noc

autor: Stanisław Lem

překlad: František Jungwirth

premiéra: 24.9.2017

délka představení: 40 minut

Jednoaktové drama od světoznámého spisovatele sci-fi. Měsíční noc je proklatě dlouhá – trvá téměř 14 dní. Dva astronauti na lunární základně jich už mají pěkných pár za sebou a nyní se chystají na tu poslední před návratem na Zemi. Všechno by měla být obvyklá rutina, jenže… nečekané okolnosti je přivedou do situace, která prověří jejich schopnosti racionálního myšlení i jejich vzájemnou důvěru. Dokáží si v mezní situaci zachovat chladný rozum a především svou lidskost?