Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

17 replies
 1. Dušan Antal
  Dušan Antal says:

  Před koncem kalendářního roku bývá zvykem pozastaviti se nad rokem právě končícím. Taková shrnutí dělávají s oblibou a stylem sobě vlastním například televizní komentátoři, prezidenti, šéfové firem nebo třeba papežové. I proto jsem se rozhodl, že se o něco takového pokusím též. Úkol, který jsem si tím před sebe postavil, se však jeví čím dál tím těžší. Doslova slovo od slova ztrácím slov.
  Jak by bylo jednoduché napsat prostě, že jsem uprostřed přátel z divadla vždycky moc rád, že se pro mne práce pro KiX stala jednoznačně nejoblíbenějším koníčkem nebo to všechno prostě rovnou přirovnat k životní potřebě, akumulátoru energie a samozřejmě také k lásce. Nebo třeba představa kruhu rodiny bývá v takové chvíli oblíbeným příměrem. Pramálo by to však vypovídalo o opravdovém citu, jenž objímá mou duši právě nyní.
  Nebudu tedy chodit okolo horké kaše a pokusím se to říci svými slovy, jestli tedy dovolíte, přátelé. Jak si jistě pamatujete – a myslím, že jsme to prožívali všichni podobně – začátek roku byl tragicky poznamenán ztrátou divadelních prostor. Toto trauma nás však jen zocelilo a pilně jsme se začali věnovat studiu nové hry. I to se sice občas jevilo až trochu moc dramatické – však, co jiného už k divadelní řeholi patří, že? – přesto nás společný entuziasmus nenechal na holičkách a znovu a znovu překonával všechny pochyby a nervozity, aby nás dovedl k cíli.
  Zdá se mi to fakt neuvěřitelné. Tolik společného času. Tolik let spolu ve stejné ponorce. Tolik chvil u společného provazu. Tolik všeho! Vážím si toho, moc moc! A tak si, už na závěr svých poněkud patetických slov, dovolím za to všechno poděkovat a vyslovit naději, že bude tenhle náš orloj šlapat dál a ukazovat světu radost ze života.
  Tak to jsem chtěl tak nějak … i když jsem to vlastně … no, ale když už … prostě a jednoduše … ať žije divadlo!
  Kušan Tramtal

  Odpovědět
  • RNDr. Jiří Řehoř, CSc.
   RNDr. Jiří Řehoř, CSc. says:

   Moc pěkně si to Dušane napsal, zamáčknul jsem slzu tak hluboko, až jsem si ucvrnknul do kalhot; ale možná to byla jen ta moje prostata… já ti vlastně už ani nevím… prostě, když máš divadlo, tak máš divadlo. Ámen!

   Odpovědět
 2. Honza Kasalický
  Honza Kasalický says:

  Vážení Kixáci, chtěl jsem Vám poblahopřát k poslední hře Sex na vlnách, byli jsme na páteční premiéře, a bylo to moc hezký, dojemný i vtipný, bez hluchých míst, herectví Vás všech účinkujících vynikající, seděli jsme skoro v poslední řadě a bylo dobře vidět, slyšet a rozumět. Gratuluju . Ahoj Honza Kasalický

  Odpovědět
 3. Inka a Petr Hanušovi a Lucka
  Inka a Petr Hanušovi a Lucka says:

  Díky za prima představení, nasmáli jsme se a ocenili skvělé herecké výkony, především Julliena a Sofie!

  Odpovědět
 4. Zdena Doušová
  Zdena Doušová says:

  Mrzák inishmaanský – podle mě zatím nejlepší kus – jste čím dál dokonalejší! Zrajete jako víno – jen tak dál.

  Odpovědět
 5. Lenka Brazilská Fila
  Lenka Brazilská Fila says:

  Fotoportréty Moniky Žitníkové k představení Mrzák inishmaanský jsou naprosto skvělé! Bravo!

  Odpovědět
 6. Olga Kačenková
  Olga Kačenková says:

  Včerejší Mátový nebo citrón v sýpce bylo bezva, včetně Zoufalcova deště. Jen houšť a větší kapky 🙂 ! Olga

  Odpovědět
 7. Gabriela Gabčik Beranová
  Gabriela Gabčik Beranová says:

  Vyborny predstaveni. Dekuji velice za predstaveni na Secret v Poldovce. Rada na vas zajdu kamkoli v okolí. Fandim vam. Nadhera.

  Odpovědět
 8. Kristina Výborná
  Kristina Výborná says:

  Dnesni predstaveni MATOVY NEBO CITRON v Lampionu bylo uzasne! Dlouho jsem se tak nezasmala. Jste skveli!!! Dekuju za krasny zazitek

  Odpovědět
 9. Simona Horníčková
  Simona Horníčková says:

  Včera jsem měla možnost shlédnout Vaše nové představení “Někdo zvoní”. ÚŽASNÉ, ÚŽASNÉ, ÚŽASNÉ,ÚŽASNÉ. Jste všichni moc dobří a držím palce, ať se Vám daří alespoň tak dobře, jako doposud. Jste bezva parta a to se samozřejmě odráží na Vaší úžasné práci. Jen tak dál. Simona Horníčková

  Odpovědět
 10. Lenka
  Lenka says:

  V pátek 25.9.2015 jsme s manželem viděli vaše představení Mátový nebo citrón v Úholičkách a musím říct, že na vás stále vzpomínáme a přehráváme si některé repliky, zvláště Henriho Dujardina 🙂
  Představení se vám opravdu povedlo, byli jste naprosto skvělí, nebojím se říct, že na profesionální úrovni! Rádi se na Vás zajedeme podívat i jinam! Jen prosím dejte vědět, že budete hrát 🙂 Děkujeme!

  Odpovědět
 11. Alena
  Alena says:

  Dobrý den, zhlédli jsem v Otvovicích Vaše představení Mátový nebo citrón? a už dlouho jsme se takto nepobavili!!!! Pěkná scéna i výprava, herci skvělí a režie i scénář bezvadné! 🙂 Chtěli jsme se podívat na program, kdy a kde hrajete příště, ale na vašich stránkách jsme to nedohledali. 🙁 Proto prosím o toto sdělení, ev. doplnění.
  Hodně zdaru a úspěchů přejí Alena a Pavel Vránovi

  Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.